Philidor speelt in 2025 uit in en tegen Sassemheim.

Sassenheim A – Philidor C: 4-4

      Geen reacties op Sassenheim A – Philidor C: 4-4

Op de LSB site bood de stand in de eerste klasse bij het ingaan van de vierde ronde een merkwaardig beeld. AAS-B huizenhoog aan top met 8 matchpunten en 22 bordpunten (de vierde ronde al gespeeld natuurlijk), daaronder Oegstgeest-A en LSG-C met respectieveijk 6 en 4 matchpunten en dan 4 teams met 2 matchpunten: Philidor B, Philidor C, Sassenheim A op 11 bordpunten en Vrijpionnen A met 12,5 bordpunten maar ook na vier rondes. Winst zou heel mooi zijn, gelijkspel ook meer dan welkom.

Sassenheim A heeft een aparte samenstelling. De topspeler is Jeffrey van Vliet, FM en trouw gebleven aan de club waar hij zijn jeugdopleiding heeft genoten. En dan nog 7 spelers met een rating die wat meer past in klasse 1 maar met een groot verval. Jeffrey speelt niet altijd mee en de vraag was dan ook of hij dat deze keer wel zou doen en zo ja, wie er de hoofdprijs trok. Jullie raden het al: ik dus aan bord 3. Want degene die het eerste klaar is schrijft het verslag. Teamleider Jan Bey vertelde na afloop dat de beoogd tegenstander van Jeffrey eigenijk Bernard was geweest, die had 100% gescoord tot nu en hij speelt gewoonlijk aan bord 3.

De wedstrijd. We traden aan met twee invallers: Cesar en Nomad voor Gabriël en Koen. Ikzelf verloor na 21 zetten een kwaliteit zonder voor mij waarneembare compensatie en had geen trek in een lijdensweg. Aan de overige borden was het beeld gemengd maar niet persé hoopgevend. Maarten had aan bord 1 een kleine kwaliteit gegeven voor een plus/vrijpion in het centrum die op de witte velden kon worden geblokkeerd. Michiel kreeg aan bord 2 een wurgstelling opgedrongen die je niet hoeft te verliezen misschien, maar dan moet je wel met alle geduld van de wereld verdedigen. Bernard aan bord 4 had een onorthodoxe positie die wel houdbaar leek maar ook niet meer dan dat. Jaques aan bord 5 had een mooie stelling met druk op de zwarte koning, maar hoe ga je verder. Cesar aan bord 6 speelde een heel dynamische partij met wederzijdse kansen. Nomad had aan bord 7 zijn tegenstander een pion ontfutseld en klem gezet, dat zag er wel erg goed uit. Onze captain KLaas speelde tegen een oude bekende: Piet Bakker. Lang niet meer het niveau dat hij ooit had maar het schaken nog niet verleerd. Klaas stond pion achter met verbonden vrijpionnen op de A- en B-lijn tegen.

Bernard kwam remise overeen, daar was niets tegenin te brengen. Jaques wist de weg niet te vinden en zag vervolgens de ene na de andere pion opgegeten worden. Ongelijke lopers tegen 3 pluspionnen en een tegenstander die bloed rook, een kansloze missie. Inmiddels verzilverde Nomad zijn voordeel en ook Cesar wist met gedurfd spel op beslissend voordeel te komen. Klaas gaf op toen promotie onvermijdelijk was. 3,5 – 2,5 achter en aan de spelers aan bord 1 en 2 de opdracht om minimaal 1,5 punt binnen te slepen. Het leek ondenkbaar maar Maarten wist remise af te dwingen. Het is mij ontgaan hoe hij dat voor elkaar kreeg. Michiel worstelde zich los, won zowaar een vette pion en bracht die in scoringspositie. Misschien een simpele en principiële winst, maar je moet het wel doen.

We zijn nog steeds op schema voor handhaving in de eerste klasse, meer zal er niet in zitten.

De foto’s zijn van de hand van Maaike Valkenburg, waarvoor dank.

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *